شکستگی استخوان هومروس

شکستگی هومروس شکستگی استخوان هومروس در بازوی بالا است. علائم ممکن است شامل درد ، تورم و کبودی باشد.

پلاک هومروس
Proximal Humeral Plating

انواع شکستگی هومروس

1- شفت

تکنیک آبکاری برای درمان شکستگی شفت هومروس استفاده می شود. بسته به آناتومی استخوان ، در صورت نازک بودن هومروس از پلیت های سنگین یا باریک استفاده می شود. صفحه ممکن است روی سطح خلفی هومروس یا قسمت ولار قرار گیرد. پیچ ها باید حداقل شش قشر را در هر قطعه اصلی درگیر کنند. هنگامی که از LIFP استفاده می شود ، به کار بردن یک پلیت باریک و طولانی تر بهتر می‌باشد.

دیستال هومروس

برای رفع شکستگی های داخل مفصلی دیستال هومروس، یک پلیت مفصلی اضافی هومروس دیستال 3.5 / 4.0 میلی متر یا یک پلیت بازسازی چکشی مناسب است. پلیت بازسازی به صورت خلفی در ستون جانبی و از نظر پزشکی بر روی ستون داخلی برای پشتیبانی حداکثر قرار می گیرد. در کیس از بین رفتن استخوان دو پلیت، یک میانی و دیگری در طرف جانبی استفاده می شود.

پروگزیمال هومروس

پلیت قفل کننده پروگزیمال هومروس PHLP پلیتیکانتور شده و آناتومیکی شکل برای شکاف پروگزیمال است. این پلیت پنج سوراخ در بخش خارج از سر دارد.این سوراخ های پیچ قفل کننده در زوایای مختلفی برای بهبود تثبیت قرار دارند. دو سوراخ اول با زاویه 95 به صفحه شیب می خورند و کمی به سمت بالا خم می شوند. این پیچ ها در سر صعود می کنند. ردیف بعدی همچنین دارای دو سوراخ پیچ است که در 90 درجه به صفحه و با زاویه 50 به یک دیگر ، در سر پخش می شود. سوراخ پنجم سوراخ یکپارچه است و با زاویه 90 با پلیت تنظیم می شود. این قسمت از پلیت به سمت بالا خم شده است به گونه ای که پیچ در سر صعود کند.

بخش پروگزیمال همچنین دارای چندین سوراخ به قطر 2 میلی متر است که از طریق آن بخیه ها برای ترمیم و تثبیت کردن روتاتور کاف عبور می کنند. این سوراخ ها به عنوان نقاط قرار گیری برای بلوک هدف گذاری استفاده می شوند. بلوک روی صفحه قرار دارد تا آستین مته نخی را هدایت کند و متعاقباً مته آن را به زاویه کامل درج پیچ در سر هومروس هدایت کند. از این رو استفاده از بلوک هدف هنگام جایگذاری این پلیت الزامی است. در بخشی از پلیت که دارای شفت است، چهار سوراخ پیچ یکپارچه مستقر شده است. اینها برای اعمال جای پیچ های معمولی یا قفل استفاده می شوند.

کلید واژه: استخوان هومروس، پلاک هومروس، پروگزیمال هومروس، دیستال هومروس

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *